DOPRAVA ZADARMO
pri vybraných produktoch dopravu neplatíte
 
POTREBUJETE PORADIŤ?
+421 907 444 410 (Po - Pia: 9 - 16h)
 
EXPEDUJEME DO 24h
od potvrdenia dostupnosti tovaru
 
 • AL-KO Combi Care 38 E Comfort, elektrický vertikutátor

AL-KO Combi Care 38 E Comfort, elektrický vertikutátor

 • Výrobca: AL-KO
 • Kód produktu: 112800
 • Dostupnosť: Ihneď k odberu / odoslaniu
 • 115.00€

 • Bez DPH: 95.83€
- alebo -

Elektrický vertikutátor AL-KO 38 E Combi Care Comfort je dostatočne široký pre frézovanie a prevzdušňovanie stredných a väčších trávnatých plôch. Výmena frézovacieho (vertikutačného) valca za prevzdušňovací je jednoduché, bez nutnosti použitia náradia. Bezpečnostný ukazovateľ u vertikutátora signalizuje, či je pracovný valec správne nasadený a zaistený. Jediným pohybom ruky je možné nastaviť pracovnú výšku vertikutátoru do jednej z piatich polôh. Zberný kôš a prevzdušňovací valec sú v cene vertikutátoru 38 E Combi Care Comfort. Pomocou vertikutátora AL-KO 38 E bude Váš trávnik celoročne zelený a pestovaný.

 • Frézovať alebo prevzdušňovať:
  Pri jednom nákupe kompletná starostlivosť o trávnik jediným prístrojom. Frézovací valec s 14 špeciálnymi nožmi z tvrdenej ocele a prevzdušňovací valec s 24 pozinkovanými oceľovými pružinami so špeciálnym excentrickým upevnením.
 • Výmena valcov rýchlo a jednoducho:
  Bez náradia a veľmi jednoducho pomocou jedinej skrutky možno vymeniť frézovací valec za valec prevzdušňovací (modely COMBI CARE).
 • Bezpečnosť predovšetkým:
  Bezpečnostný ukazovateľ signalizuje, či je pracovný valec správne nasadený a zaistený.
 • Vždy správna pracovná hĺbka:
  Jediným pohybom ruky je možné nastaviť pracovnú hĺbku do niektorej z piatich polôh. Neutrálna poloha chráni pracovné nože
 • Optimálna pracovná výška:
  Výškovo nastaviteľná rukoväť zaručuje prácu bez zvýšenej námahy a ľahké ovládanie. Navyše možno trávnu frézu skladovať s úsporou miesta.

 

Vertikutácia znamená prerezávanie trávnika
Vertikutácia sa používa na odstránenie zplstnatelých zvyškov trávy, buriny a machov a zároveň na prerezanie vrchnej vrstvy pôdy. Tým sa zlepší príjem vzduchu, živín i vlahy a vďaka tomu prebieha hlbšie a bohatšie prekorenenie tráv. Zároveň dochádza k presekaniu trávnych výbežkov, čím sa podporí tvorba nových výhonkov a trávnik sa tak omladzuje. Vertikutácia obmedzuje aj rast dvojklíčnolistových burín, najmä tých s listovými ružicami.

Ako na to
Najskôr trávnik veľmi nakrátko pokosiť a potom prerezať (vyfrézovať) do hĺbky asi 3 mm, a to raz priečne a raz pozdĺžne, aby sa trávna plsť aj vrchná vrstva pôdy intenzívne rozrezala. Všetka vybraná plsť musí byť pozbieraná. Po vertikutácii treba výdatne zalievať, aby trávnik nezasychal. Ďalej je dôležité trávnik pohnojiť (aby rýchlo dorástol a zosilnel), na viac poškodené miesta je vhodné dosiať trávne semeno.

Kedy je ideálne vertikutovať
Vykonáva sa na jar (na prelome marca / apríla) alebo na jeseň (na prelome augusta / septembra). Pôda by mala byť pri vertikutácii suchá (z mokrej pôdy by sa tráva vytrhávala), ale nie preschnutá (kvôli prašnosti).


Produktová radaAL-KO
Pracovná šírka prevzdušňovania37 cm
Pracovná šírka frézovania38 cm
Prevádzkový režimElektrické
Objem koša v litroch55 l
Prevzdušňovací valec24 oceľových pružín
Kosiace telesoPlast PP
Pre trávnaté plochy do (v m²)800
Nastavenie hĺbkycentrálne, 5 polôh
Frézovací valec14 oceľových nožov
Hmotnosť v kg cca.14

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!